Gå vidare till huvudinnehåll

Von Bollendorf entlang der Our

8,4kmLängd
200mStigning
2–2,5timBeräknad tid
Rundslinga
Lär känna den här 8,4-km slingleden i närheten av Bollendorf, Rheinland-Pfalz. Den anses generellt vara en medelsvår led och tar i genomsnitt 2 t 10 min att gå. Den här leden är perfekt för vandring och löpning, och du kommer förmodligen inte att stöta på särskilt många när du utforskar den. Hundar är välkomna, men måste vara kopplade.
Anpassa rutten
Hundar i koppel
Delvis belagd
Vandring
Löpning
Skogar
Sjöar
Floder
Utsikter
Historiska platser

Populära tider

Märkesbild Plus

När är leden som mest trafikerad?

Undvik folkmassorna med veckovisa och månatliga aktivitetsdata om leden från vår community
AllTrails-logotyp

Äventyret börjar i appen

Offlinekartor, navigering och skick – allt på ett ställe
Ladda ner AllTrails-appen i App StoreLadda ner AllTrails-appen i Google Play

Vanliga frågor

Vilket väder förväntas på Von Bollendorf entlang der Our den här veckan?

Vädret på Von Bollendorf entlang der Our de kommande fem dagarna förväntas vara:
  • tors 24 september–22.3 grader/klart
  • fre 25 september–25.6 grader/klart
  • lör 26 september–25 grader/klart
  • sön 27 september–28.4 grader/klart
  • mån 28 september–28.4 grader/klart

Var ligger Von Bollendorf entlang der Our?

Von Bollendorf entlang der Our är en led belägen i South Eifel Nature Park.

Hur svår är Von Bollendorf entlang der Our?

Von Bollendorf entlang der Our anses vara en medelsvår vandring på 8,4 km, med en höjdökning på 200 m. Det tar i snitt 2–2,5 tim att slutföra den. Medelsvåra leder har ofta gradvisa stigningar eller hinder som stenar eller rötter.

Vad är stigningen för Von Bollendorf entlang der Our?

Von Bollendorf entlang der Our anses vara en medelsvår vandring på 8,4 km, med en höjdökning på 200 m. Det tar i snitt 2–2,5 tim att slutföra den. Medelsvåra leder har ofta gradvisa stigningar eller hinder som stenar eller rötter.

Är Von Bollendorf entlang der Our en rundslinga?

Von Bollendorf entlang der Our är en rundslinga på 8,4 km, med en höjdökning på 200 m. Det tar i snitt 2–2,5 tim att slutföra den. Rundslingor har samma startpunkt och slutpunkt. Du följer en enda rutt utan att gå tillbaka till dina steg.

Hur lång är Von Bollendorf entlang der Our?

Von Bollendorf entlang der Our är en rundslinga på 8,4 km, med en höjdökning på 200 m. Det tar i snitt 2–2,5 tim att slutföra den. Rundslingor har samma startpunkt och slutpunkt. Du följer en enda rutt utan att gå tillbaka till dina steg.

Är hundar tillåtna på Von Bollendorf entlang der Our?

Ja, hundar är tillåtna på Von Bollendorf entlang der Our, men måste hållas kopplade.

Finns det vattendrag vid Von Bollendorf entlang der Our?

Ja, Von Bollendorf entlang der Our är nära Sauer och Sauer - Sûre.

Är Von Bollendorf entlang der Our belagd?

Ja, enligt vandrare är Von Bollendorf entlang der Our delvis belagd.

Finns det skogar i Von Bollendorf entlang der Our?

Ja, Von Bollendorf entlang der Our är en skogsled i South Eifel Nature Park.
Senast uppdaterad den 22 september 2026 kl. 03:36 GMT+0