Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid
100% recenzentów twierdzi, że ten szlak jest umiarkowany
37,5kmDługość
1438mPrzewyższenie
Pętla
Zdjęcie: Widok z Wiblingwerde przez Lennetal do Hegenscheid Asfalt, leśne i leśne ścieżki i pojedyncze trasy, średni poziom sprawności, średnia technika jazdy Start w Wiblingwerde, asfalt w kierunku Brenscheid, polna i leśna ścieżka do Nahmertal, asfalt w Nahmertal w kierunku Brenscheider Mühlen, przed Brenscheider Mühlen skręć w lewo na leśną ścieżkę do L 692, przekrocz ją i kontynuuj przez parking polną i leśną ścieżką w kierunku Grossendrescheid, W miejscowości należy skręcić w długodystansowy szlak turystyczny X17 w kierunku Altena do doliny Lenne, przekroczyć Lenne przez most i kontynuować X17 / Höhenflug do lotniska Hegenscheid (początkowo asfaltem, później stromą polną i leśną ścieżką, na Hegenscheid asfaltem w kierunku Wixberg, później leśną ścieżką i długodystansowym szlakiem turystycznym X5 i IS przez Wixberg do Nachrodt (pamiętaj, aby później wybrać genialny pojedynczy szlak w kierunku Nachrodt!), trzymaj się lewej strony w Nachrodt i jedź asfaltem, później polną i leśną ścieżką, która staje się pojedynczym szlakiem, w kierunku Einsal i przekrocz B236 przez teren firmy (szlak turystyczny), jedź wzdłuż B236 przez około 200 m, skręć w prawo przez przejazd kolejowy, jedź asfaltem, a następnie skręć w prawo na ścieżkę 12 w kierunku (bardzo stromo na początku) Höchsten / Wiblingwerde z powrotem do punktu wyjścia. Zdjęcia: Widok z Klarahöhe na Nachrodt i dolinę Lenne
Ten tekst został przetłumaczony.
Najpopularniejsze miejsca
Burg Altena
Zamek
Haus Nachrodt
Zamek
Wixberg
Szczyt
Franzosenteich
Staw
Hilkenhöhe
Szczyt
Kuhler
Szczyt
Hemberg
Szczyt
Bueberg
Szczyt
Landwehr w Gehegde
Stanowisko archeologiczne
Haferkasten
Atrakcja
Klaras Höhe
Punkt widokowy
Popularne okresy
Kiedy szlak jest najbardziej ruchliwy?
Unikaj tłumów dzięki tygodniowym i miesięcznym danym o aktywności na szlaku dostarczanym przez naszą społecznośćNajlepsze szlaki w pobliżu
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Co warto wiedzieć o tym szlaku?
Miło spędź czas na tym 37,5-km szlak w formie pętli w pobliżu Nachrodt-Wiblingwerde, Nadrenia Północna-Westfalia. Trasa uznawana za wymagający. Szlak idealny dla kolarstwo górskie i wycieczka rowerowa i jest mało prawdopodobne, że podczas zwiedzania spotkasz wiele innych osób. Szlak jest otwarty przez cały rok i jest atrakcyjny o każdej porze roku.
Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid – jaka jest prognozowana pogoda w tym tygodniu?
Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid – przewidywana pogoda na następne 5 dni:
- sob., 26 września – 20.9 stopni(e)/bezchmurnie
- niedz., 27 września – 23.3 stopni(e)/bezchmurnie
- pon., 28 września – 23.5 stopni(e)/bezchmurnie
- wt., 29 września – 23.7 stopni(e)/bezchmurnie
- śr., 30 września – 21.2 stopni(e)/mżawka
Gdzie znajduje się szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid?
Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid to szlak położony w następującej lokalizacji: Sauerland-Rothaargebirge Nature Park.
Czy psy mają wstęp na szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid?
Prawdopodobnie psy mogą wchodzić na szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid. Jednak przed wyruszeniem w drogę pamiętaj, aby sprawdzić przepisy.
Kiedy jest najlepszy czas w roku na wędrówkę na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid?
Szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid jest otwarty przez cały rok i jest atrakcyjny o każdej porze roku.
Jak zatłoczony jest szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid?
Według wędrowców szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid zwykle nie jest zbyt zatłoczony. Szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid jest otwarty przez cały rok i jest atrakcyjny o każdej porze roku.
Czy na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid są malownicze widoki?
Tak, Klaras Höhe znajduje się na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid.
Czy na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid dozwolone jest kolarstwo górskie?
Kolarstwo górskie jest dozwolone na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid w rejonie Sauerland-Rothaargebirge Nature Park. Upewnij się, że na szlaku obowiązuje ruch mieszany lub wyłącznie dla rowerów górskich.
Czy szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid jest utwardzony?
Tak, według wędrowców szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid jest częściowo utwardzony.
Czy na szlaku Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid są lasy?
Tak, szlak Von Wiblingwerde über Altena und Hegenscheid to szlak leśny w rejonie Sauerland-Rothaargebirge Nature Park.
Ostatnio zaktualizowane 24 września 2026 01:51 GMT+0