Ścieżka rowerowa Hofjagdweg
63,7kmDługość
1220mPrzewyższenie
Z punktu do punktu
Wspaniała wycieczka rowerowa w Dahmeland/Spreewald, Brandenburgia.
Nazwa trasy pochodzi od historycznych śladów pruskich polowań królewskich. Po drodze znajduje się zamek Königs Wusterhausen i lasy Fort Hammer.
Szlak rozpoczyna się na stacji kolejowej Königs Wusterhausen, a kończy na stacji Lübben. Oznacza to, że można wygodnie podróżować pociągiem do i z Lübben.
Uwaga: Na niektórych odcinkach trasy należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodowego. Ze względu na prace budowlane należy spodziewać się dużego ruchu samochodowego między końcem Krummensee a wjazdem do Groß Köris i należy unikać tego odcinka, zwłaszcza z dziećmi.
Najważniejsze atrakcje:
- urocze wioski
- Zamek Königs Wusterhausen
- Rzeki Dahme i Szprewa oraz liczne jeziora
Ten tekst został przetłumaczony.
Najpopularniejsze miejsca
Spreeteich
Staw
Inselteich
Staw
Wasserburger Spree
Rzeka
Jagdschloss
Zamek
Kranichteich
Staw
Birkenteich
Staw
Sommerteich
Staw
Köthener See
Jezioro
Moorteich
Staw
Gänseteich
Staw
Lachsluch II
Staw
Schäferteich
Staw
Quaasspree
Rzeka
Zerniasfließ
Rzeka
Schiwanstrom
Rzeka
Freifließ
Rzeka
Weinberg
Szczyt
Hubtor
Atrakcja
Weinberg
Szczyt
Waldsee
Jezioro
Elfengrund
Jezioro
Zugbrücke
Atrakcja
Wasserwanderrastplatz Schlepzig
Kemping
Kursächsische Postmeilensäule
Atrakcja
Wiesenau
Ruiny
Wasserwanderrastplatz Wasserburg
Kemping
Nottekanal
Rzeka
Najpopularniejsze miejsca
Spreeteich
Staw
Inselteich
Staw
Wasserburger Spree
Rzeka
Jagdschloss
Zamek
Kranichteich
Staw
Birkenteich
Staw
Sommerteich
Staw
Köthener See
Jezioro
Moorteich
Staw
Gänseteich
Staw
Lachsluch II
Staw
Schäferteich
Staw
Quaasspree
Rzeka
Zerniasfließ
Rzeka
Schiwanstrom
Rzeka
Freifließ
Rzeka
Weinberg
Szczyt
Hubtor
Atrakcja
Weinberg
Szczyt
Waldsee
Jezioro
Elfengrund
Jezioro
Zugbrücke
Atrakcja
Wasserwanderrastplatz Schlepzig
Kemping
Kursächsische Postmeilensäule
Atrakcja
Wiesenau
Ruiny
Wasserwanderrastplatz Wasserburg
Kemping
Nottekanal
Rzeka
Popularne okresy
Kiedy szlak jest najbardziej ruchliwy?
Unikaj tłumów dzięki tygodniowym i miesięcznym danym o aktywności na szlaku dostarczanym przez naszą społecznośćNajlepsze szlaki w pobliżu
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Co warto wiedzieć o tym szlaku?
Wypróbuj ten 63,7-km szlak „z punktu do punktu” w pobliżu Königs Wusterhausen, Brandenburgia. Trasa uznawana za miarkowanie wymagający. Szlak idealny dla Biwakowanie i wycieczka rowerowa i jest mało prawdopodobne, że podczas zwiedzania spotkasz wiele innych osób.
Ścieżka rowerowa Hofjagdweg – jaka jest prognozowana pogoda w tym tygodniu?
Ścieżka rowerowa Hofjagdweg – przewidywana pogoda na następne 5 dni:
- wt., 22 września – 17.9 stopni(e)/bezchmurnie
- śr., 23 września – 16.5 stopni(e)/mżawka
- czw., 24 września – 14.9 stopni(e)/bezchmurnie
- pt., 25 września – 19.4 stopni(e)/bezchmurnie
- sob., 26 września – 22.7 stopni(e)/bezchmurnie
Gdzie znajduje się szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg?
Ścieżka rowerowa Hofjagdweg to szlak położony w następującej lokalizacji: Biosphärenreservat Spreewald.
Czy psy mają wstęp na szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg?
Prawdopodobnie psy mogą wchodzić na szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg. Jednak przed wyruszeniem w drogę pamiętaj, aby sprawdzić przepisy.
Czy na szlaku Ścieżka rowerowa Hofjagdweg są rzeki?
Tak, szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg znajduje się w pobliżu następujących ciekawych miejsc: Wasserburger Spree, Quaasspree, Zerniasfließ, Schiwanstrom i Freifließ.
Czy na szlaku Ścieżka rowerowa Hofjagdweg są jeziora?
Tak, szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg znajduje się w pobliżu następujących ciekawych miejsc: Köthener See, Waldsee i Elfengrund.
Czy na szlaku Ścieżka rowerowa Hofjagdweg dozwolone jest biwakowanie?
Biwakowanie jest dozwolone na szlaku Ścieżka rowerowa Hofjagdweg w rejonie Biosphärenreservat Spreewald. Infrastruktura biwakowa jest zróżnicowana i może obejmować kempingi, biwakowanie na dziko, chatki lub zakwaterowanie w mieście. Zawsze warto jednak sprawdzić, czy nie jest wymagane zezwolenie.
Czy szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg jest odpowiedni dla dzieci?
Tak, wielu wędrowców opisało szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg jako dobry dla dzieci i rodzin. Szlaki odpowiednie dla dzieci są zazwyczaj krótkie, z wyraźnie oznaczonymi ścieżkami i dość równym terenem.
Czy szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg jest utwardzony?
Tak, według wędrowców szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg jest częściowo utwardzony.
Czy na szlaku Ścieżka rowerowa Hofjagdweg są lasy?
Tak, szlak Ścieżka rowerowa Hofjagdweg to szlak leśny w rejonie Biosphärenreservat Spreewald.
Ostatnio zaktualizowane 22 września 2026 01:17 GMT+0