Gå til hovedinnhold

Wedern Grabhügel Tour

8,9kmLengde
214mHøydeøkning
2,5–3tBeregnet tid
Rundtur
Historisk fottur i naturparken Saar-Hunsrück. Starten går i det vakre naturreservatet Wadrilltal i nærheten av Wedern. Stien fører først nordover til fjellet Preussenkopf. Den passerer Buweiler og Oberlöstern, hovedsakelig gjennom daler og over enger. Ruten fortsetter vestover til Gehweiler og ligner en vandring gjennom et vidstrakt landskap med skog, åkrer og enger som fører inn i dalen til elven Wadrill. Turen fortsetter sørover til de berømte gravhaugene. Dette er to gravplasser fra romertiden som fortsatt er ganske godt bevart. På slutten av turen finner du forfriskninger.
Denne teksten er oversatt.
Tilpass rute
Delvis asfaltert
Fottur
Skoger
Utsikt
Villblomster
Historiske steder

Populære tider

Bilde av Plus-merke

Når er stien mest travel?

Unngå folkemengdene med ukentlige og månedlige stiakktivitetsdata fra fellesskapet vårt
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Frakoblede kart, navigasjon og forhold – alt på ett sted
Last ned AllTrails-appen på App StoreLast ned AllTrails-appen på Google Play

Vanlige spørsmål

Hva er nyttig å vite om denne stien?

Opplev denne 8,9-km lange sløyfestien i nærheten av Wadern, Saarland. Denne stien er vanligvis betraktet som en moderat utfordrende rute og tar i gjennomsnitt 2 t 18 min å fullføre. Denne stien er flott for Fottur, og det er usannsynlig at du kommer til å støte på mange andre mennesker mens du utforsker den.

Hvilket vær forventes denne uken for Wedern Grabhügel Tour?

Forventet vær for Wedern Grabhügel Tour for de neste fem dagene er:
  • ons. 23. september–19 grader/opplett
  • tor. 24. september–20 grader/opplett
  • fre. 25. september–23.3 grader/opplett
  • lør. 26. september–25.7 grader/opplett
  • søn. 27. september–27.1 grader/opplett

Hvor ligger Wedern Grabhügel Tour?

Wedern Grabhügel Tour er en sti som ligger i Saar-Hunsrueck Nature Park.

Hvor vanskelig er Wedern Grabhügel Tour?

Wedern Grabhügel Tour regnes som en moderat fottur, og den er 8,9 km lang og har en høydeøkning på 214 m. Det vil ta ca. 2,5–3 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.

Hva er høydeøkningen på Wedern Grabhügel Tour?

Wedern Grabhügel Tour regnes som en moderat fottur, og den er 8,9 km lang og har en høydeøkning på 214 m. Det vil ta ca. 2,5–3 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.

Er Wedern Grabhügel Tour en rundtur?

Wedern Grabhügel Tour er en rundtur på 8,9 km og med en høydeøkning på 214 m. Det vil ta ca. 2,5–3 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.

Hvor lang er Wedern Grabhügel Tour?

Wedern Grabhügel Tour er en rundtur på 8,9 km og med en høydeøkning på 214 m. Det vil ta ca. 2,5–3 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.

Er hunder tillatt på Wedern Grabhügel Tour?

Det er mulig at hunder er tillatt på Wedern Grabhügel Tour. Sjekk båndtvangreglene før du går.

Er Wedern Grabhügel Tour asfaltert?

Ja, ifølge turgåere er Wedern Grabhügel Tour delvis asfaltert.

Er det skog ved Wedern Grabhügel Tour?

Ja, Wedern Grabhügel Tour er en skogssti i Saar-Hunsrueck Nature Park.

Er det villblomster langs Wedern Grabhügel Tour?

Ja, turgåere har rapportert en rekke forskjellige villblomster langs Wedern Grabhügel Tour, selv om de spesifikke typene kan variere fra måned til måned.
Sist oppdatert 21. september 2026 kl. 00:53 GMT+0