Gå til hovedinnhold

Von der Universität Trier zum Benninger Bach

13,2kmLengde
366mHøydeøkning
Rundtur
Hyggelig MTB-løype fra Trier-Kürenz til Benninger Bach Den første delen av denne MTB-ruten går 200 meter oppover til Schellberg. Den passerer også den idylliske Benninger Bach ikke langt fra bakketoppen. Den andre delen av ruten fører tilbake til Kürenz via bydelen Alt-Tarforst. I universitetsområdet går MTB-ruten forbi monolittenes sti, der arrangerte steinutstillinger, som en basaltpyramide og en arkaisk steinsirkel, pryder parkanlegget. Det finnes parkeringsplasser ved Keune barneskole, og startpunktet ligger ikke langt fra bussholdeplassen Trier-Kürenz. Særlig i bydelene Feyer og Weismark er det mange muligheter for forfriskninger. Høydepunkter: - Gut Avelsbach & Avelsbacher Hammerstein - Schellberg - Universitetsområdet i Trier og stien til monolittene
Denne teksten er oversatt.
Tilpass rute
Delvis asfaltert
Terrengsykling
Skoger
Elver
Utsikt
Historiske steder

Populære tider

Bilde av Plus-merke

Når er stien mest travel?

Unngå folkemengdene med ukentlige og månedlige stiakktivitetsdata fra fellesskapet vårt
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Frakoblede kart, navigasjon og forhold – alt på ett sted
Last ned AllTrails-appen på App StoreLast ned AllTrails-appen på Google Play

Vanlige spørsmål

Hva er nyttig å vite om denne stien?

Opplev denne 13,2-km lange sløyfestien i nærheten av Trier, Rheinland-Pfalz. Denne stien er vanligvis betraktet som en enkel rute. Denne stien er flott for Terrengsykling, og det er usannsynlig at du kommer til å støte på mange andre mennesker mens du utforsker den.

Hvilket vær forventes denne uken for Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Forventet vær for Von der Universität Trier zum Benninger Bach for de neste fem dagene er:
  • lør. 26. september–28.1 grader/opplett
  • søn. 27. september–27.7 grader/opplett
  • man. 28. september–27.8 grader/opplett
  • tir. 29. september–28.3 grader/regnbyger
  • ons. 30. september–22.7 grader/regnbyger

Hvor ligger Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Von der Universität Trier zum Benninger Bach er en sti som ligger i Trier, Rheinland-Pfalz, Tyskland.

Er hunder tillatt på Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Det er mulig at hunder er tillatt på Von der Universität Trier zum Benninger Bach. Sjekk båndtvangreglene før du går.

Er det utsiktspunkter langs Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Ja, Thiels-Burg ligger ved Von der Universität Trier zum Benninger Bach.

Er terrengsykling tillatt på Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Terrengsykling er tillatt på Von der Universität Trier zum Benninger Bach. Dobbeltsjekk om stien kan brukes til flere formål eller kun terrengsykling.

Er Von der Universität Trier zum Benninger Bach asfaltert?

Ja, ifølge turgåere er Von der Universität Trier zum Benninger Bach delvis asfaltert.

Er det skog ved Von der Universität Trier zum Benninger Bach?

Ja, Von der Universität Trier zum Benninger Bach er en skogssti.
Sist oppdatert 25. september 2026 kl. 01:25 GMT+0