Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg
100 % av anmelderne sier at denne stien er moderat
10,1kmLengde
395mHøydeøkning
3–3,5tBeregnet tid
Rundtur
Populær rundløype i naturparken Soonwald-Nahe, Rheinland-Pfalz
Denne avslappede rundturen går for det meste gjennom idyllisk skog, og langs åskammene har du vakker utsikt over fjellene i Nord-Pfalz. Kulturinteresserte turgåere vil også finne et høydepunkt i Altenbaumburg slott. Turen starter ved Altenbaumberg jernbanestasjon (tilgjengelig med buss og tog). Faste sko anbefales. Det er forfriskningsstopp underveis.
Høydepunkter på turen:
- Ruinene av Altenbaumburg slott
- rolige skogsstier
- fantastisk utsikt
Denne teksten er oversatt.
Topp severdigheter
Altenbaumburg
Slott
Schlossberg
Fjelltopp
Rödelstein
Fjelltopp
Bismarckhütte
Tilfluktssted mot været
Populære tider
Når er stien mest travel?
Unngå folkemengdene med ukentlige og månedlige stiakktivitetsdata fra fellesskapet vårtHøyest rangerte stier i nærheten
Vanlige spørsmål
Hva er nyttig å vite om denne stien?
Prøv denne 10,1-km lange sløyfestien i nærheten av Altenbamberg, Rheinland-Pfalz. Denne stien er vanligvis betraktet som en moderat utfordrende rute og tar i gjennomsnitt 3 t 11 min å fullføre. Dette er en populær sti for Fottur og stiløping, men du kan fortsatt oppleve fred og ro på roligere tidspunkt på dagen.
Hvilket vær forventes denne uken for Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Forventet vær for Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg for de neste fem dagene er:
- lør. 26. september–28 grader/limpo
- søn. 27. september–27.7 grader/limpo
- man. 28. september–27.8 grader/limpo
- tir. 29. september–29 grader/limpo
- ons. 30. september–23.3 grader/aguaceiros
Hvor ligger Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg er en sti som ligger i Soonwald-Nahe Nature Park.
Hvor vanskelig er Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg regnes som en moderat fottur, og den er 10,1 km lang og har en høydeøkning på 395 m. Det vil ta ca. 3–3,5 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.
Hva er høydeøkningen på Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg regnes som en moderat fottur, og den er 10,1 km lang og har en høydeøkning på 395 m. Det vil ta ca. 3–3,5 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.
Er Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg en rundtur?
Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg er en rundtur på 10,1 km og med en høydeøkning på 395 m. Det vil ta ca. 3–3,5 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.
Hvor lang er Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg er en rundtur på 10,1 km og med en høydeøkning på 395 m. Det vil ta ca. 3–3,5 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.
Er hunder tillatt på Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Det er mulig at hunder er tillatt på Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg. Sjekk båndtvangreglene før du går.
Kan man løpe på Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Ja, turgåere har sagt at Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg er bra for løping. Denne stien er 10,1 km lang og har en høydeøkning på 395 m.
Er Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg asfaltert?
Ja, ifølge turgåere er Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg delvis asfaltert.
Er det skog ved Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Ja, Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg er en skogssti i Soonwald-Nahe Nature Park.
Er det villblomster langs Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg?
Ja, turgåere har rapportert en rekke forskjellige villblomster langs Schäferplagen, Schlossberg und Altenbaumburg, selv om de spesifikke typene kan variere fra måned til måned.
Sist oppdatert 25. september 2026 kl. 23:25 GMT+0