Gå til hovedinnhold

Alfeld - Himmelberg Mountain

15kmLengde
451mHøydeøkning
4,5–5tBeregnet tid
Rundtur
Rolig rundløype i Alfeld i Niedersachsen. Denne herlig avslappende ruten, langt fra stress og mas, anbefales for alle naturelskere som liker å gå alene på landet. Ruten starter ved parkeringsplassen og går nordover gjennom Langenbolzen og Sack til naturreservatet Schiefer Holzer Weg. Den fantastiske orkidéblomstringen tiltrekker seg turgåere fra midten av april til slutten av mai. Men også mange andre vakre blomster blomstrer her i et beskyttet miljø. Ruten fortsetter inn i Siebenberge-området, og deretter sørover til Himmelberg. Du får følge av naturreservatet Unterer Lauensberg. Når du kommer til Himmelberg, har du mulighet til å nyte en storslått og vidstrakt utsikt hvis du er villig til å klatre opp de 119 trinnene i utsiktstårnet. Som kompensasjon kan du se så langt som til Hameln eller Brocken i Harzen. Selv på mindre gunstige dager har du mye bedre utsikt over Leinedalen enn fra de skogkledde bakkene. Nå er det ikke langt igjen, og den vakre turen ender ved startpunktet.
Denne teksten er oversatt.
Tilpass rute
Fottur
Stiløping
Skoger
Elver
Utsikt
Villblomster

Populære tider

Bilde av Plus-merke

Når er stien mest travel?

Unngå folkemengdene med ukentlige og månedlige stiakktivitetsdata fra fellesskapet vårt
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Frakoblede kart, navigasjon og forhold – alt på ett sted
Last ned AllTrails-appen på App StoreLast ned AllTrails-appen på Google Play

Vanlige spørsmål

Hva er nyttig å vite om denne stien?

Sjekk ut denne 15,0-km lange sløyfestien i nærheten av Alfeld (Leine), Niedersachsen. Denne stien er vanligvis betraktet som en moderat utfordrende rute og tar i gjennomsnitt 4 t 12 min å fullføre. Denne stien er flott for Fottur og stiløping, og det er usannsynlig at du kommer til å støte på mange andre mennesker mens du utforsker den.

Hvilket vær forventes denne uken for Alfeld - Himmelberg Mountain?

Forventet vær for Alfeld - Himmelberg Mountain for de neste fem dagene er:
  • tor. 24. september–18.2 grader/opplett
  • fre. 25. september–22.3 grader/opplett
  • lør. 26. september–23.2 grader/opplett
  • søn. 27. september–26 grader/opplett
  • man. 28. september–27.7 grader/opplett

Hvor ligger Alfeld - Himmelberg Mountain?

Alfeld - Himmelberg Mountain er en sti som ligger i Alfeld (Leine), Niedersachsen, Tyskland.

Hvor vanskelig er Alfeld - Himmelberg Mountain?

Alfeld - Himmelberg Mountain regnes som en moderat fottur, og den er 15 km lang og har en høydeøkning på 451 m. Det vil ta ca. 4,5–5 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.

Hva er høydeøkningen på Alfeld - Himmelberg Mountain?

Alfeld - Himmelberg Mountain regnes som en moderat fottur, og den er 15 km lang og har en høydeøkning på 451 m. Det vil ta ca. 4,5–5 t å fullføre den. Moderate stier har ofte gradvise stigninger eller hindringer som steiner eller røtter.

Er Alfeld - Himmelberg Mountain en rundtur?

Alfeld - Himmelberg Mountain er en rundtur på 15 km og med en høydeøkning på 451 m. Det vil ta ca. 4,5–5 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.

Hvor lang er Alfeld - Himmelberg Mountain?

Alfeld - Himmelberg Mountain er en rundtur på 15 km og med en høydeøkning på 451 m. Det vil ta ca. 4,5–5 t å fullføre den. Rundturer har samme start- og endepunkt. Du følger en enkelt rute uten å gå tilbake samme vei du kom.

Er hunder tillatt på Alfeld - Himmelberg Mountain?

Det er mulig at hunder er tillatt på Alfeld - Himmelberg Mountain. Sjekk båndtvangreglene før du går.

Er det utsiktspunkter langs Alfeld - Himmelberg Mountain?

Ja, Himmelbergturm ligger ved Alfeld - Himmelberg Mountain.

Kan man løpe på Alfeld - Himmelberg Mountain?

Ja, turgåere har sagt at Alfeld - Himmelberg Mountain er bra for løping. Denne stien er 15 km lang og har en høydeøkning på 451 m.

Er det skog ved Alfeld - Himmelberg Mountain?

Ja, Alfeld - Himmelberg Mountain er en skogssti.

Er det villblomster langs Alfeld - Himmelberg Mountain?

Ja, turgåere har rapportert en rekke forskjellige villblomster langs Alfeld - Himmelberg Mountain, selv om de spesifikke typene kan variere fra måned til måned.
Sist oppdatert 6. september 2026 kl. 03:34 GMT+0