Explore the most popular Cities in Region of Southern Denmark with hand-curated trail maps and driving directions as well as detailed reviews and photos from hikers, campers and nature lovers like you.

Tue Aug 21 2018

God

Thu Aug 16 2018

Super tur

walking
Sun Apr 29 2018

Rigtig flot udsigt over Fyn. Og mange mindesten.

walking
Wed Mar 21 2018

Fantastisk udsigt fra højderyggen

walking
Wed Mar 21 2018

Runkenbjerg er resterne af en større morænebakke. Vejle Å slynger sig omrking Runkenbjerg og fra at komme fra nord ændrer åen retning næsten 180 grader og fortsætter mod nordøst. Der er en fantastisk udsigt fra toppen af bakken.

Sat Jan 20 2018

very nice walk, through the iron age village.

walking
Sat Mar 25 2017

Støj fra vejen. Mangler stiafmærkning i skoven. Flot udsigt over ådalen.

Sat Feb 23 2019

walking
Mon Feb 18 2019

walking
Sun Dec 30 2018

walking
Sun Dec 09 2018

Tue Oct 23 2018

walking
Fri Aug 31 2018

walking
Wed Aug 29 2018

hiking
Thu Jul 19 2018

hiking
Sun Jul 15 2018

walking
Wed Jul 11 2018

nature trips
Thu May 24 2018

nature trips
Sat May 05 2018

Sat Apr 28 2018

walking
Sat Apr 28 2018

walking
Wed Apr 18 2018

hiking
Sun Mar 25 2018

walking
Wed Mar 21 2018

walking
Tue Mar 20 2018

Load More