Explore the most popular Cities in Central Denmark with hand-curated trail maps and driving directions as well as detailed reviews and photos from hikers, campers and nature lovers like you.

hiking
rocky
scramble
Mon Feb 04 2019

Stellar walk and views, be prepared to find your own way for parts. Smaller trails well marked. This one with gps is easy, on ground route markings poor. Beautiful view points

walking
snow
Fri Feb 01 2019

En tur i fred og ro - mødte ikke et menneske hele vejen rundt. Vejen var visse steder MEGET glat på grund af is.

walking
Wed Jan 30 2019

Ikke de store seværdigheder, men en dejlig skovtur langs søen

walking
Thu Jan 10 2019

Ikke en masse seværdigheder, men en god tur i skoven

walking
Mon Oct 15 2018

Fin tur med imponerende klinter. Men da jeg gik der, var nordkysten ikke farbar hele vejen igennem - jeg måtte tilbage og op på vejen igen

nature trips
Sun Sep 02 2018

great walk around a lake through forest landscape. easy walking path.

nature trips
Sun Sep 02 2018

easy walk with lovely farm and water views

walking
Fri Aug 10 2018

Måske ikke en masse seværdigheder, men en dejlig skov og natur

walking
Mon Jun 18 2018

En dejlig afslappende tur i naturskønne omgivelser.

nature trips
Thu May 24 2018

Dejlig fredelig tur med en smuk natur. De eneste jeg mødte, var en flok fredelige kreaturer.

walking
Wed May 16 2018

En lys og indbydende skov, hvor man kan have madkurv, hund og barnevogn med :-)

walking
Wed May 02 2018

En dejlig skov med udsigt over Aarhus bugten. Ruten her er bare et forslag - der er mange andre muligheder. Man kan for eksempel gå langs stranden.

walking
Sun Apr 29 2018

Dejlig tur gennem skoven med flere udsigtspunkter. Og langs banestien (den nu nedlagte Silkeborg-Langå bane) er der flot udsigt over Gjernådalen. Der er flere afmærkede vandreture i området.

walking
Fri Apr 20 2018

Dejlig tur langs Gudenåen og Sminge Sø. Tilgængelg for kørestole og barnevogne.

walking
Fri Mar 30 2018

Dejlig tur ned gennem skoven, langs stranden og tilbage gennem skoven.

walking
Tue Feb 12 2019

Tue Feb 12 2019

walking
Mon Feb 11 2019

walking
Sun Feb 10 2019

walking
Wed Nov 07 2018

walking
Wed Nov 07 2018

walking
Wed Nov 07 2018

walking
Wed Nov 07 2018

hiking
Fri Oct 05 2018

walking
Wed Oct 03 2018

Load More