Herrentunnel nach Bad Schwartau
20,1kmLængde
314mHøjdeforøgelse
Punkt-til-punkt
Tjek denne 20,1-km punkt-til-punkt-rute i nærheden af Lübeck, Slesvig-Holsten. Den anses generelt for at være en let rute. Dette er en populær rute til camping og Landevejscykling, men du kan stadig nyde lidt ensomhed på de mere stille tidspunkter af dagen.
En del af Lübecks cykelrutenetværk
Top seværdigheder
Holstentor
Attraktion
Musik und Kongesshalle (MUK) / Busparkplatz
Attraktion
Stadttrave
Å
P2 A1
Rastepladser for mobile homes
Stadtgraben
Å
Lübecker Stadtgraben
Å
Campingplatz Ivendorf
Campingplads
Alt-Lübeck
Arkæologisk område
Mühlenbach
Å
Wallhafen
Å
Lastadie P4 (Wohnmobile)
Rastepladser for mobile homes
Top seværdigheder
Holstentor
Attraktion
Musik und Kongesshalle (MUK) / Busparkplatz
Attraktion
Stadttrave
Å
P2 A1
Rastepladser for mobile homes
Stadtgraben
Å
Lübecker Stadtgraben
Å
Campingplatz Ivendorf
Campingplads
Alt-Lübeck
Arkæologisk område
Mühlenbach
Å
Wallhafen
Å
Lastadie P4 (Wohnmobile)
Rastepladser for mobile homes
Populære tidspunkter
Hvornår er der flest på ruten?
Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskabBedste ruter i nærheden
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er det forventede vejr i denne uge for Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Det forventede vejr for Herrentunnel nach Bad Schwartau de næste 5 dage er:
- tors. 24. september - 17 grader/klart
- fre. 25. september - 17.7 grader/klart
- lør. 26. september - 20.5 grader/klart
- søn. 27. september - 21.6 grader/klart
- man. 28. september - 21.9 grader/klart
Hvor er Herrentunnel nach Bad Schwartau placeret?
Herrentunnel nach Bad Schwartau er en rute beliggende i Lübeck, Slesvig-Holsten, Tyskland.
Er hunde tilladt på Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Hunde kan muligvis være tilladt på Herrentunnel nach Bad Schwartau. Sørg for at tjekke reglerne, inden du tager afsted.
Er der åer ved Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Ja, Herrentunnel nach Bad Schwartau er i nærheden af Stadttrave, Stadtgraben, Lübecker Stadtgraben, Mühlenbach og Wallhafen.
Er det tilladt at campere ved Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Camping er tilladt på Herrentunnel nach Bad Schwartau. Campingmuligheder varierer og kan omfatte campingpladser, vild camping, hytter eller indkvartering i byer. Du bør altid dobbelttjekke, om en tilladelse er påkrævet.
Er landevejscykling tilladt på Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Landevejscykling er tilladt på Herrentunnel nach Bad Schwartau.
Er Herrentunnel nach Bad Schwartau asfalteret?
Ja, ifølge vandrere er Herrentunnel nach Bad Schwartau delvist asfalteret.
Er der skove ved Herrentunnel nach Bad Schwartau?
Ja, Herrentunnel nach Bad Schwartau er en skovrute.
Sidst opdateret den 24. september 2026 kl. 01.54 GMT+0