Von Eselsfürth um die Windräder
14,6kmLængde
348mHøjdeforøgelse
4–4,5tEstimeret tid
Rundtur
Prøv denne 14,6-km loop-rute nær Kaiserslautern, Rheinland-Pfalz. Den anses generelt for at være en moderat udfordrende rute og tager i gennemsnit 3 t. 47 min. at gennemføre. Denne rute er fantastisk til vandreture og løberuter, og du vil sandsynligvis ikke møde ret mange andre mennesker på din vej. Hunde er velkomne men skal være i snor.
Top seværdigheder
Hundskopf
Tinde
Weltachsblick
Udsigtspunkt
Top seværdigheder
Hundskopf
Tinde
Weltachsblick
Udsigtspunkt
Populære tidspunkter
Hvornår er der flest på ruten?
Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskabBedste ruter i nærheden
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er det forventede vejr i denne uge for Von Eselsfürth um die Windräder?
Det forventede vejr for Von Eselsfürth um die Windräder de næste 5 dage er:
- fre. 25. september - 25.5 grader/klart
- lør. 26. september - 27.4 grader/klart
- søn. 27. september - 27.9 grader/klart
- man. 28. september - 27.8 grader/klart
- tirs. 29. september - 27.1 grader/klart
Hvor er Von Eselsfürth um die Windräder placeret?
Von Eselsfürth um die Windräder er en rute beliggende i Kaiserslautern, Rheinland-Pfalz, Tyskland.
Hvor svær er Von Eselsfürth um die Windräder?
Von Eselsfürth um die Windräder betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 14,6 km, med en højdeforøgelse på 348 m. Den tager cirka 4–4,5 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.
Hvad er højdeforøgelsen for Von Eselsfürth um die Windräder?
Von Eselsfürth um die Windräder betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 14,6 km, med en højdeforøgelse på 348 m. Den tager cirka 4–4,5 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.
Er Von Eselsfürth um die Windräder en looptur?
Von Eselsfürth um die Windräder er en looptur, der strækker sig over 14,6 km, med en højdeforøgelse på 348 m. Den tager cirka 4–4,5 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.
Hvor lang er Von Eselsfürth um die Windräder?
Von Eselsfürth um die Windräder er en looptur, der strækker sig over 14,6 km, med en højdeforøgelse på 348 m. Den tager cirka 4–4,5 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.
Er hunde tilladt på Von Eselsfürth um die Windräder?
Ja, hunde er tilladt på Von Eselsfürth um die Windräder, men skal være i snor.
Er der naturskønne udsigter ved Von Eselsfürth um die Windräder?
Ja, Weltachsblick er placeret på Von Eselsfürth um die Windräder.
Er der løberuter ved Von Eselsfürth um die Windräder?
Ja, vandrere har sagt, at Von Eselsfürth um die Windräder er god til løb. Denne rute strækker sig over 14,6 km med en højdeforøgelse på 348 m.
Er der skove ved Von Eselsfürth um die Windräder?
Ja, Von Eselsfürth um die Windräder er en skovrute.
Sidst opdateret den 21. september 2026 kl. 23.07 GMT+0