Spring til hovedindhold

Rund um den Norden Ludwigshafen

8,5kmLængde
133mHøjdeforøgelse
2–2,5tEstimeret tid
Rundtur
Udforsk denne 8,5-km loop-rute nær Ludwigshafen, Rheinland-Pfalz. Den anses generelt for at være en moderat udfordrende rute og tager i gennemsnit 1 t. 57 min. at gennemføre. Denne rute er fantastisk til vandreture og løb, og du vil sandsynligvis ikke møde ret mange andre mennesker på din vej. Hunde er velkomne men skal være i snor.
Tilpas rute

Top seværdigheder

Bastenhorstweiher
Bastenhorstweiher
Sø

Top seværdigheder

Bastenhorstweiher
Bastenhorstweiher
Sø
Hunde i snor
Delvist asfalteret
Vandretur
Løb
Søer
Byvandringer

Populære tidspunkter

Plus mærkebillede

Hvornår er der flest på ruten?

Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskab
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Offline-kort, navigation og vejrforhold — alt sammen på ét sted
Download AllTrails-appen i App StoreDownload AllTrails-appen i Google Play

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er det forventede vejr i denne uge for Rund um den Norden Ludwigshafen?

Det forventede vejr for Rund um den Norden Ludwigshafen de næste 5 dage er:
  • lør. 26. september - 28.2 grader/klart
  • søn. 27. september - 28.7 grader/klart
  • man. 28. september - 29 grader/klart
  • tirs. 29. september - 28.1 grader/klart
  • ons. 30. september - 26.2 grader/støvregn

Hvor er Rund um den Norden Ludwigshafen placeret?

Rund um den Norden Ludwigshafen er en rute beliggende i Ludwigshafen, Rheinland-Pfalz, Tyskland.

Hvor svær er Rund um den Norden Ludwigshafen?

Rund um den Norden Ludwigshafen betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 8,5 km, med en højdeforøgelse på 133 m. Den tager cirka 2–2,5 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.

Hvad er højdeforøgelsen for Rund um den Norden Ludwigshafen?

Rund um den Norden Ludwigshafen betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 8,5 km, med en højdeforøgelse på 133 m. Den tager cirka 2–2,5 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.

Er Rund um den Norden Ludwigshafen en looptur?

Rund um den Norden Ludwigshafen er en looptur, der strækker sig over 8,5 km, med en højdeforøgelse på 133 m. Den tager cirka 2–2,5 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.

Hvor lang er Rund um den Norden Ludwigshafen?

Rund um den Norden Ludwigshafen er en looptur, der strækker sig over 8,5 km, med en højdeforøgelse på 133 m. Den tager cirka 2–2,5 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.

Er hunde tilladt på Rund um den Norden Ludwigshafen?

Ja, hunde er tilladt på Rund um den Norden Ludwigshafen, men skal være i snor.

Er der søer ved Rund um den Norden Ludwigshafen?

Ja, Rund um den Norden Ludwigshafen er i nærheden af Bastenhorstweiher.

Er Rund um den Norden Ludwigshafen asfalteret?

Ja, ifølge vandrere er Rund um den Norden Ludwigshafen delvist asfalteret.

Er Rund um den Norden Ludwigshafen en byvandring?

Ja, Rund um den Norden Ludwigshafen er en byvandring i Ludwigshafen, Rheinland-Pfalz, Tyskland.
Sidst opdateret den 23. september 2026 kl. 00.08 GMT+0