Spring til hovedindhold

Biebertaler-Rundweg

26,7kmLængde
616mHøjdeforøgelse
Rundtur
Nyd denne 26,7-km loop-rute nær Wüschheim, Rheinland-Pfalz. Den anses generelt for at være en let rute. Denne rute er fantastisk til Cykelrundrejser, og du vil sandsynligvis ikke møde ret mange andre mennesker på din vej.
Tilpas rute
Børnevenlig
Delvist asfalteret
Cykeltur
Skove
Åer
Udsigt
Historiske steder

Populære tidspunkter

Plus mærkebillede

Hvornår er der flest på ruten?

Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskab
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Offline-kort, navigation og vejrforhold — alt sammen på ét sted
Download AllTrails-appen i App StoreDownload AllTrails-appen i Google Play

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er det forventede vejr i denne uge for Biebertaler-Rundweg?

Det forventede vejr for Biebertaler-Rundweg de næste 5 dage er:
  • man. 21. september - 16 grader/klart
  • tirs. 22. september - 18.1 grader/klart
  • ons. 23. september - 14.6 grader/støvregn
  • tors. 24. september - 19 grader/klart
  • fre. 25. september - 22.7 grader/klart

Hvor er Biebertaler-Rundweg placeret?

Biebertaler-Rundweg er en rute beliggende i Wüschheim, Rheinland-Pfalz, Tyskland.

Er hunde tilladt på Biebertaler-Rundweg?

Hunde kan muligvis være tilladt på Biebertaler-Rundweg. Sørg for at tjekke reglerne, inden du tager afsted.

Er Biebertaler-Rundweg børnevenlig?

Ja, mange vandrere har beskrevet Biebertaler-Rundweg som god for børn og familier. Børnevenlige ruter er typisk korte med tydeligt afmærkede stier og forholdsvis jævnt terræn.

Er Biebertaler-Rundweg asfalteret?

Ja, ifølge vandrere er Biebertaler-Rundweg delvist asfalteret.

Er der skove ved Biebertaler-Rundweg?

Ja, Biebertaler-Rundweg er en skovrute.
Sidst opdateret den 18. september 2026 kl. 02.07 GMT+0