Spring til hovedindhold

Von Soest zum Paradiese

6,6kmLængde
85mHøjdeforøgelse
1,5–2tEstimeret tid
Rundtur
Oplev denne 6,6-km loop-rute nær Soest, Nordrhein-Westfalen. Den anses generelt for at være en let rute og tager i gennemsnit 1 t. 28 min. at gennemføre. Denne rute er fantastisk til løb og gåture, og du vil sandsynligvis ikke møde ret mange andre mennesker på din vej. Hunde er velkomne men skal være i snor.
Tilpas rute
Hunde i snor
Delvist asfalteret
Gåture
Løb
Skove
Åer
Udsigt

Populære tidspunkter

Plus mærkebillede

Hvornår er der flest på ruten?

Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskab
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Offline-kort, navigation og vejrforhold — alt sammen på ét sted
Download AllTrails-appen i App StoreDownload AllTrails-appen i Google Play

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er det forventede vejr i denne uge for Von Soest zum Paradiese?

Det forventede vejr for Von Soest zum Paradiese de næste 5 dage er:
  • ons. 23. september - 16.7 grader/byger
  • tors. 24. september - 18.1 grader/klart
  • fre. 25. september - 23.1 grader/klart
  • lør. 26. september - 20.5 grader/klart
  • søn. 27. september - 26.7 grader/klart

Hvor er Von Soest zum Paradiese placeret?

Von Soest zum Paradiese er en rute beliggende i Soest, Nordrhein-Westfalen, Tyskland.

Hvor svær er Von Soest zum Paradiese?

Von Soest zum Paradiese betragtes som en let vandretur, der strækker sig over 6,6 km, med en højdeforøgelse på 85 m. Den tager cirka 1,5–2 t at gennemføre. Lette ruter er typisk korte med tydeligt afmærkede stier og forholdsvis jævnt terræn.

Hvad er højdeforøgelsen for Von Soest zum Paradiese?

Von Soest zum Paradiese betragtes som en let vandretur, der strækker sig over 6,6 km, med en højdeforøgelse på 85 m. Den tager cirka 1,5–2 t at gennemføre. Lette ruter er typisk korte med tydeligt afmærkede stier og forholdsvis jævnt terræn.

Er Von Soest zum Paradiese en looptur?

Von Soest zum Paradiese er en looptur, der strækker sig over 6,6 km, med en højdeforøgelse på 85 m. Den tager cirka 1,5–2 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.

Hvor lang er Von Soest zum Paradiese?

Von Soest zum Paradiese er en looptur, der strækker sig over 6,6 km, med en højdeforøgelse på 85 m. Den tager cirka 1,5–2 t at gennemføre. Loopture har samme start- og slutpunkt. Du følger én enkelt rute uden at gå tilbage af samme vej.

Er hunde tilladt på Von Soest zum Paradiese?

Ja, hunde er tilladt på Von Soest zum Paradiese, men skal være i snor.

Er Von Soest zum Paradiese asfalteret?

Ja, ifølge vandrere er Von Soest zum Paradiese delvist asfalteret.

Er der skove ved Von Soest zum Paradiese?

Ja, Von Soest zum Paradiese er en skovrute.
Sidst opdateret den 19. september 2026 kl. 23.50 GMT+0