Malchow - Alt Schwerin
26,1kmLængde
427mHøjdeforøgelse
Rundtur
Tag ud på denne 26,1-km loop-rute nær Malchow, Mecklenburg-Vorpommern. Den anses generelt for at være en let rute. Dette er en populær rute til camping og Cykelrundrejser, men du kan stadig nyde lidt ensomhed på de mere stille tidspunkter af dagen.
Ruten begynder i centrum af Malchow på fastlandet nær svingbroen. Den første halvdel af turen går langs kysten, forbi Malchow-søen, Petersdorf-søen og Plau-søen, før den drejer ind i landet og fører gennem marker og skove tilbage til Malchow. Ideel til en dagstur på cykel gennem søområdet.
Top seværdigheder
Badestrand Lenz
Strand
Petersdorfer See
Sø
Plauer See
Sø
Malchower See
Sø
Dog Beach Lenz
Strand
Malchow Drehbrücke
Attraktion
Tauchowsee
Sø
Naturcamping Malchow
Campingplads
Populære tidspunkter
Hvornår er der flest på ruten?
Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskabBedste ruter i nærheden
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er det forventede vejr i denne uge for Malchow - Alt Schwerin?
Det forventede vejr for Malchow - Alt Schwerin de næste 5 dage er:
- fre. 25. september - 17.8 grader/byger
- lør. 26. september - 19.5 grader/klart
- søn. 27. september - 22.4 grader/klart
- man. 28. september - 23 grader/klart
- tirs. 29. september - 20.3 grader/klart
Hvor er Malchow - Alt Schwerin placeret?
Malchow - Alt Schwerin er en rute beliggende i Malchow, Mecklenburg-Vorpommern, Tyskland.
Er hunde tilladt på Malchow - Alt Schwerin?
Hunde kan muligvis være tilladt på Malchow - Alt Schwerin. Sørg for at tjekke reglerne, inden du tager afsted.
Er der strande ved Malchow - Alt Schwerin?
Ja, Malchow - Alt Schwerin er i nærheden af Badestrand Lenz og Dog Beach Lenz.
Er der søer ved Malchow - Alt Schwerin?
Ja, Malchow - Alt Schwerin er i nærheden af Petersdorfer See, Plauer See, Malchower See og Tauchowsee.
Er det tilladt at campere ved Malchow - Alt Schwerin?
Camping er tilladt på Malchow - Alt Schwerin. Campingmuligheder varierer og kan omfatte campingpladser, vild camping, hytter eller indkvartering i byer. Du bør altid dobbelttjekke, om en tilladelse er påkrævet.
Er Malchow - Alt Schwerin asfalteret?
Ja, ifølge vandrere er Malchow - Alt Schwerin delvist asfalteret.
Er der skove ved Malchow - Alt Schwerin?
Ja, Malchow - Alt Schwerin er en skovrute.
Er der vilde blomster ved Malchow - Alt Schwerin?
Ja, vandrere har rapporteret om en række forskellige typer af vilde blomster på Malchow - Alt Schwerin, selvom de specifikke typer kan variere fra måned til måned.
Er der dyreliv ved Malchow - Alt Schwerin?
Ja, mange vandrere har set dyreliv ved Malchow - Alt Schwerin. Husk altid at observere dyrelivet på sikker afstand.
Sidst opdateret den 24. september 2026 kl. 04.02 GMT+0