From Brielow to Ketzür along the Beetzsee
14,5kmLængde
186mHøjdeforøgelse
3,5–4tEstimeret tid
Ud og hjem
Varieret vandresti i Westhavelland, Brandenburg
Midt i naturparken Westhavelland ligger Beetzsee, som er ideel til en lang dagsvandring i godt vejr. Der er forfriskningsstoppesteder undervejs.
Nord for Brandenburg an der Havel fører ruten gennem skove og enge, forbi Hasselberg og flere gange langs søbredden med dens frodige flora og fauna.
Denne tekst er oversat.
Top seværdigheder
Beetzsee
Sø
Hasselberg
Tinde
Radewege Erdelöcher
Sø
Beetzsee
Sø
Campingplatz Butzow
Campingplads
Populære tidspunkter
Hvornår er der flest på ruten?
Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskabBedste ruter i nærheden
Ofte stillede spørgsmål
Hvad er praktisk at vide om denne rute?
Prøv denne 14,5-km ud-og-tilbage-rute i nærheden af Brandenburg an der Havel, Brandeburg. Den anses generelt for at være en moderat udfordrende rute og tager i gennemsnit 3 t. 12 min. at gennemføre. Dette er en populær rute til Fugleudkig, camping og vandreture, men du kan stadig nyde lidt ensomhed på de mere stille tidspunkter af dagen. Ruten er åben hele året rundt og smuk at besøge når som helst.
Hvad er det forventede vejr i denne uge for From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Det forventede vejr for From Brielow to Ketzür along the Beetzsee de næste 5 dage er:
- tors. 24. september - 17.2 grader/bruine
- fre. 25. september - 20.3 grader/dégagé
- lør. 26. september - 20.7 grader/dégagé
- søn. 27. september - 24.6 grader/dégagé
- man. 28. september - 24.7 grader/dégagé
Hvor er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee placeret?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er en rute beliggende i Westhavelland Nature Park.
Hvor svær er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 14,5 km, med en højdeforøgelse på 186 m. Den tager cirka 3,5–4 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.
Hvad er højdeforøgelsen for From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee betragtes som en moderat vandretur, der strækker sig over 14,5 km, med en højdeforøgelse på 186 m. Den tager cirka 3,5–4 t at gennemføre. Moderate ruter har ofte gradvise stigninger eller forhindringer som sten eller rødder.
Er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee en ud og tilbage-rute?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er en ud-og-tilbage-rute, der strækker sig over 14,5 km, med en højdeforøgelse på 186 m. Den tager cirka 3,5–4 t at gennemføre. Ud-og-tilbage-ruter har samme start-og slutpunkt. Du følger ruten ud til et bestemt punkt og går derefter tilbage til af samme vej til startpunktet. Længden af ruten refererer til hele strækningen – vejen ud og tilbage på denne rute strækker sig over 14,5 km.
Hvor lang er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er en ud-og-tilbage-rute, der strækker sig over 14,5 km, med en højdeforøgelse på 186 m. Den tager cirka 3,5–4 t at gennemføre. Ud-og-tilbage-ruter har samme start-og slutpunkt. Du følger ruten ud til et bestemt punkt og går derefter tilbage til af samme vej til startpunktet. Længden af ruten refererer til hele strækningen – vejen ud og tilbage på denne rute strækker sig over 14,5 km.
Er hunde tilladt på From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Hunde kan muligvis være tilladt på From Brielow to Ketzür along the Beetzsee. Sørg for at tjekke reglerne, inden du tager afsted.
Hvornår er det bedste tidspunkt på året at vandre From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er åben hele året rundt og er smuk at besøge når som helst.
Hvor travl er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Ifølge vandrere er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee normalt ret travl. From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er åben hele året rundt og er smuk at besøge når som helst.
Er der søer ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Ja, From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er i nærheden af Beetzsee, Radewege Erdelöcher og Beetzsee.
Er det tilladt at campere ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Camping er tilladt på From Brielow to Ketzür along the Beetzsee i Westhavelland Nature Park. Campingmuligheder varierer og kan omfatte campingpladser, vild camping, hytter eller indkvartering i byer. Du bør altid dobbelttjekke, om en tilladelse er påkrævet.
Er der fuglekiggeri ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Ja, vandrere har sagt, at From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er god til fuglekiggeri. Forskellige fuglearter er blevet set på ruten og i det omkringliggende område.
Er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee asfalteret?
Ja, ifølge vandrere er From Brielow to Ketzür along the Beetzsee asfalteret.
Er der skove ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Ja, From Brielow to Ketzür along the Beetzsee er en skoverute i Westhavelland Nature Park.
Er der dyreliv ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee?
Ja, mange vandrere har set dyreliv ved From Brielow to Ketzür along the Beetzsee i Westhavelland Nature Park. Husk altid at observere dyrelivet på sikker afstand.
Sidst opdateret den 20. september 2026 kl. 03.39 GMT+0