Spring til hovedindhold

Von Bernhausen nach Tübingen

29,6kmLængde
498mHøjdeforøgelse
Punkt-til-punkt
Prøv denne 29,6-km punkt-til-punkt-rute i nærheden af Filderstadt, Baden-Württemberg. Den anses generelt for at være en moderat udfordrende rute. Dette er en populær rute til Landevejscykling og Cykelrundrejser, men du kan stadig nyde lidt ensomhed på de mere stille tidspunkter af dagen. Det bedste tidspunkt at besøge denne rute er fra marts til oktober.
Tilpas rute
Asfalteret
Landevejscykling
Cykeltur
Strande
Skove
Søer
Åer
Udsigt
Vilde blomster
Historiske steder

Populære tidspunkter

Plus mærkebillede

Hvornår er der flest på ruten?

Undgå de travleste tidspunkter med ugentlige og månedlige aktivitetsdata for ruten fra vores fællesskab
AllTrails-logo

Eventyret starter i appen

Offline-kort, navigation og vejrforhold — alt sammen på ét sted
Download AllTrails-appen i App StoreDownload AllTrails-appen i Google Play

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er det forventede vejr i denne uge for Von Bernhausen nach Tübingen?

Det forventede vejr for Von Bernhausen nach Tübingen de næste 5 dage er:
  • fre. 25. september - 22.1 grader/klart
  • lør. 26. september - 24.9 grader/klart
  • søn. 27. september - 25.6 grader/klart
  • man. 28. september - 24.4 grader/klart
  • tirs. 29. september - 25.8 grader/klart

Hvor er Von Bernhausen nach Tübingen placeret?

Von Bernhausen nach Tübingen er en rute beliggende i Filderstadt, Baden-Württemberg, Tyskland.

Er hunde tilladt på Von Bernhausen nach Tübingen?

Hunde kan muligvis være tilladt på Von Bernhausen nach Tübingen. Sørg for at tjekke reglerne, inden du tager afsted.

Hvornår er det bedste tidspunkt på året at vandre Von Bernhausen nach Tübingen?

marts til oktober er den mest populære tid på året at besøge Von Bernhausen nach Tübingen.

Hvor travl er Von Bernhausen nach Tübingen?

Ifølge vandrere er Von Bernhausen nach Tübingen normalt ret travl. marts til oktober er den mest populære tid på året at besøge Von Bernhausen nach Tübingen.

Er der åer ved Von Bernhausen nach Tübingen?

Ja, Von Bernhausen nach Tübingen er i nærheden af Neckar, Echaz, Aich og Neckarkanal.

Er der søer ved Von Bernhausen nach Tübingen?

Ja, Von Bernhausen nach Tübingen er i nærheden af Baggersee Epple Kirchentellinsfurt og Baggersee.

Er landevejscykling tilladt på Von Bernhausen nach Tübingen?

Landevejscykling er tilladt på Von Bernhausen nach Tübingen.

Er Von Bernhausen nach Tübingen asfalteret?

Ja, ifølge vandrere er Von Bernhausen nach Tübingen asfalteret.

Er der skove ved Von Bernhausen nach Tübingen?

Ja, Von Bernhausen nach Tübingen er en skovrute.

Er der vilde blomster ved Von Bernhausen nach Tübingen?

Ja, vandrere har rapporteret om en række forskellige typer af vilde blomster på Von Bernhausen nach Tübingen, selvom de specifikke typer kan variere fra måned til måned.
Sidst opdateret den 19. september 2026 kl. 23.02 GMT+0